Stříkací technika Airless

Airless Spraying - Titan Speeflo

Airless spraying

Airless spraying (bezvzduchové stříkání) je stříkací technika, která nemá nic společného se zažitými malířskými pumpami, kdy většina stříkaného materiálu skončila na zemi.

Jedná se o stříkání za vysokého tlaku (několik stovek atmosfér), kdy je barva natlakovaná profesionálním stříkacím zařízením do pistole a stříkána přes trysku s minimálním prostřikem.

Použitím správné trysky je možné aplikovat veškeré malířské materiály, od maleb až po laky a impregnační prostředky.

Hlavní výhody proti klasickým metodám malování:

  • větší nanesená vrstva materiálu při nástřiku umožňuje malování pouze v jedné vrstvě
  • rychlé malování velkých ploch
  • nižší spotřebu materiálu (barvy, laky, nátěry) proti ostatním technikám, včetně stříkacích za použití vzduchu
  • rychlé nátěry špatně dostupnutých míst
  • perfektní povrchy – žádné bubliny a deformace v povrchové vrstvě

Nevýhody airless technologie

  • za vysokého tlaku stříkání dochází k atomizaci materiálu, který se při dopadu na stříkaný povrch nemusí správně rozlít a může vznikat patina („hrubší“ povrch s možnými viditelnými stíny při pohledu proti světlu). Tato nevýhoda může být odstraněna použitím dodatečného přívodu vzduchu do pistole – technologie AirMix.
  • při nástřiku vzniká malé množství prachu z prostřiku materiálu, což může být komplikace v některých průmyslových provozech nebo interiérech

Airless - Titan Speeflo PowrTwin 4900 XLT

Použití airless stříkání

Bezvzduchové stříkání je ideální pro větší plochy, při malování skladů, velkých hal, nástřiku ocelových konstrukcí, nátěru střech a podlah.

Při malování průmyslových hal a skladů je rychlost nástřiku proti běžným metodám i víc než deseti násobná a velmi výrazně snižuje doby výpadku výroby nebo využití malovaných objektů.

Podobně je airless technologie velmi dobře využitelná při nové výstavbě před položením podlah a montáží vestavného nábytku, kdy je možné vymalovat několik bytových jednotek nebo kanceláří denně. Při ideálních podmínkách jsme schopni denně vymalovat přes 1.000 m2.

Kontakt

Pokud Vás článek zaujal a chcete se na něco zeptat, nebo byste od nás rádi dostali nezávaznou nabídku na malování či některou z našich dalších služeb, napište nám, případně využijte některý z dalších kontaktů. Rádi vám odpovíme.

[contact-form 1 „Kontaktní formulář 1“]

Únor 21, 2010