Jsou kvalitní barvy dražší než běžný Primalex?

Ať už se rozhodnete, že si vymalujete sami, nebo zadáte malování malířské firmě, je jen na vás, jaký materiál použijete. Může to být barva ze „speciální“ nabídky některého stavebního supermarketu, oblíbený Primalex, nebo kvalitní barvy splňující nejnáročnější parametry.

Číst více Jsou kvalitní barvy dražší než běžný Primalex?
Duben 6, 2010

Proč je nutná penetrace podkladu?

Penetrační nátěr je, při dnešní snaze vymalovat rychle a za co nejnižší cenu, podceňován a mnohými řemeslníky úmyslně vynecháván. Jedná se o napuštění savého podkladu, jeho zpevnění a zvýšení přilnavosti. Rozdílná savost, špatná soudržnost podkladu, prach, mastnota, to vše jsou prvotní příčiny fleků a skvrn na nové malbě.

Číst více Proč je nutná penetrace podkladu?
Březen 29, 2010

Malování interiéru – výběr barev

Vliv psychologie působení barev patří v současnosti mezi hlavní kritéria při rekonstrukcích bytů nebo firemních prostor. Začaly se také používat více či méně šarlatánské způsoby určení vhodnosti barevných kombinací na psychiku člověka.
Některé rady mají určitě svůj význam, využitím špatné rady si však mnohdy koledujete o další malování v krátké době.

Číst více Malování interiéru – výběr barev
Březen 1, 2010

Stříkací technika Airless

Airless spraying (bezvzduchové stříkání) je stříkací technika, která nemá nic společného se zažitými malířskými pumpami, kdy většina stříkaného materiálu skončila na zemi.
Jedná se o stříkání za vysokého tlaku (několik stovek atmosfér), kdy je barva natlakovaná profesionálním stříkacím zařízením do pistole a stříkána přes trysku s minimálním prostřikem.

Číst více Stříkací technika Airless
Únor 21, 2010

Malířské barvy Prointeriér od Colorlak

Vysoce kvalitní interiérové barvy v uceleném nabídkovém spektru za vynikající cenu! Nejvyšší kategorii řady malířských barev od firmy Colorlak zastupuje PROFI V 2099. Jedná se o sněhově bílou disperzní barvu charakteristickou svou vysokou bělostí (94% MgO), paropropustností a přilnavostí k podkladu. Nejprodávanější skupinu výrobků na trhu prezentuje PLUS V 2098 – univerzální otěruvzdorná disperzní barva k okamžitému použití. Je […]

Číst více Malířské barvy Prointeriér od Colorlak
Únor 20, 2010

Malování interiéru – tónování barev

Současné barevné trendy jsou stále propracovanější a odvážnější. Moderní interiéry odrážejí individuality každého jedince a jeho okolí, způsob života, oblékání i vlastní tvořivost. K těmto trendům také patří požadavky na častější změny interiéru.
Pokud neplánujete celkovou rekonstrukci s výměnou podlah a nábytku, pak barevné změny stěn a dekorativních doplňků bývají nejrychlejším a také nejekonomičtějším řešením.

Číst více Malování interiéru – tónování barev
Únor 18, 2010